Погляд на Україну молоді з Гонконгу.
Які є дивні звички в українців? Що варто побачити у Львові? Які наші страви смакують молоді з Азії? Що несподіваного можна дізнатись іноземцям про Україну? Про це розповідають студенти з Гонконгу, які жили у Львові, мандрували Карпатами, були у Чорнобильській Зоні і, навіть, ходили до Зарваниці.
Цікаво, як нас бачать люди з іншого краю світу? Тоді читайте.
Троє студентів з Гонконгу соціолог Томмі (Chi Hin Yeung), психолог Джейк (Jack Wong) та біотехнолог Кріс (Chris Ng) півтори місяці гостювали в Україні на запрошення молодіжної організації YMCA Lviv*. Тут вони навчали львівських дітей китайської мови і традиційних забав на літньому таборі в школі «Будукан». А ще встигли піти в дощовий похід на Боржаву, пофотографувати Чорнобильську Зону, побувати на гуцульському весіллі, послухати концерт у Львівській Опері, пограти на трембіті, ночувати на підлозі в церкві дорогою до Зарваниці, розказати нашим студентам про їхню «Революцію парасольок», сплавитись Черемошем, побачити Київ і Чорне море. Словом, побачили достатньо, щоб скласти уявлення про наш край та його веселих мешканців))
Ми вирішили, що їхні враження від Львова та України будуть корисними для інших молодих мандрівників з Азії та цікавим для наших читачів. Тому попросили дати відповідь на кілька простих (на перший погляд) питань.
10 цікавих фактів про Україну, які варто знати мандрівникам:
- Тут прийнято щоразу залишати чайові. Оскільки в ресторанах немає комісії за обслуговування, тут за правило залишати невеликі чайові після кожного прийому їжі.
- Багато корупції в уряді.З наших розмов із друзями в Україні дійсно зрозуміло,що є корумпований уряд – завжди можна заплатити гроші для вирішення проблем з урядом.
- Є релігійний поділ між Заходом та Сходом України.Тут ми вперше почули про складний поділ на католицизм і православ’я, що мають різні сфери впливу.
- Орієнтація на Росію на основі географічних факторів та минулого досвіду.Після подорожі в Україну ми більше розуміємо відносини між Україною та Росією. Східна Україна є більш проросійською через географічну близькість. Проте, з іншого боку люди похилого віку більш проросійські через їх спогади про СРСР.
- Незалежно від того, скільки зупинок ви проїхали чи скільки часу провели у громадському транспорті, ціна буде однаковою. Громадський транспорт тут зручний і недорогий. Оскільки уряд в основному володіє всім громадським транспортом, вартість проїзду є сталою і чесною. Це просто чудовий приклад у порівнянні з практикою в Гонконгу.
- Українці доїдають все, що на тарілках. Це дуже схоже на китайську культуру – не витрачайте їжу!
- Тут пряне пиво не гостре, а солодке. Так зване пряне пиво є хорошим піар-ходом, щоб привабити людей пити пиво. Тут ми постійно споживали пиво. Вдома, зазвичай, ми цього не робимо. Солодке пиво – дійсно смачне, у нас такого немає!
- Ви можете обміняти валюту на кожному місці. Обмінники є скрізь – просто переконайтеся, що вибраний обмінник не з низьким обмінним курсом! Українські ціни для людей із Гонконгу здаються фантастично низькими. У Гонконзі ми повинні сплатити подвійну або потрійну суму, щоб отримати те ж саме!
- Місткість громадського транспорту перевершує нашу уяву.Рекомендуємо покататися громадським транспортом в годину пік. Ви будете вражені тим, скільки людей може перевезти автобус!
- Україна безпечна! Ми більше не віримо гонконзьким ЗМІ, які завжди пишуть, що Україна – це небезпечне місце. У жодному разі! Можливо, азіатські обличчя і незвичні для українців, та більшість українців з якими ми зустрічалися, ставилися до нас дуже добре.
Місця у Львові, які рекомендуємо відвідати:
- Високий замок.
- Центр міста.Львів сповнений історією та енергією. Щоразу прогулюючись центром, ви відкриватимете щось різне.
- Кав’ярні. У Львові скрізь є кав’ярні та кіоски з кавою. Випити філіжанку кави в будь-якій годині дня вже стало рутиною, але ми мусимо перестати це робити вдома через ціни. Тут є навіть кафе де вам покажуть шоу, як викопують каву із-під землі.
- Цитадель.
- Італійський дворик.
- Львівський оперний театр. Коли ви їдете в Європу, необхідно відвідати оперу, а найкраще її дивитися саме у Львові!
- Старомодні, але зручні трамваї. Не зважайте, що у Львові старі трамваї. Вони все ще потужні і їдуть швидко.
У Львові можна просто насолоджуватися життям. Вам ніколи не потрібно поспішати, а просто жити. Львів є прекрасним місцем, щоб провести літо. Можна насолоджуватися довгим сонцем протягом дня, але не надто жарко після обіду. Вітер вночі або вранці просто змушує вас почувати себе круто!
10 дивних звичок українців:
- Класти сметану в суп. Як іноземцям, нам здається, що класти сметану в перші страви дуже дивно, бо кислий смак не пасує до гарячого супу. Однак це дуже поширено в Україні.
- Їсти вареники з морозивом.
- Люди передають гроші з кінця маршрутки, навіть коли вона переповнена. Це свідчить про довіру між водієм та пасажирами.
- Люди часто розмовляють з незнайомцями на вулицях. Українці ніколи не соромляться спілкуватися з незнайомими людьми, настільки вони дружні та відкриті для всіх.
- Тебе можуть штовхнути, якщо ти загородив комусь шлях. Цей вчинок для багатьох іноземців є шокуючим. Проте, українці не заперечують, тому що це їхня культура.
- Люди змішують багато страв. Наприклад йогурт, вівсянку та згущене молоко з чорницею. Хоча нам незрозуміло, як можна поєднувати такі несумісні речі.
- Українці вживають хліб з усім. Коли ми пішли в гори, то взяли з собою 6 буханок хліба і аж ніяк не очікували, що зможемо все з’їсти.
- Деякі люди просять цигарки на вулиці. Іноді люди можуть підійти із жестом «закурити». Особливо вночі.
- Потиск рук. Українці завжди раді зустріти знайомих.
- Багато варіантів прощатися. Ми помітили, що українці завжди обіймаються на прощання. А також вони використовують досить дивний жест, це ніби обійми, але не зовсім.
10 смачних страв та напоїв, які ми скуштували в Україні:
- Лате з топінгами у вигляді орео чи снікерсу. Томмі згадує про нього постійно, відколи покинув Україну.
- Плов із м’ясом.
- Піца. Ми знаємо, що це не страва української кухні, але піци в Україні смачні.
- Солодке пиво. Не потрібно пояснювати.
- Молочний коктейль. А ще смачний дешевий йогурт, який досі є предметом суму за Україною. Пам’ятаємо дні, коли ми щовечора пили пляшку йогурту. Якщо так робити в Гонконзі, це вважатиметься розкішшю.
- Ребра. Подаються з медом та гірчицею, до того ж недорогі. Нам більше нічого додати!
- Натуральна кава.
- Голубці.
- Борщ.
- Кулеша з чорницею.
А ще печена картопля. Особливо така, що подають разом із сметаною. От за сметаною ми сумуємо найбільше!
10 українських слів, які ми вивчили:
- Так (tak) – Yes
- До побачення (do pobachennya) – Bye
- Моє ім’я … (moye im’ya …) – My name is …
- Ні (ni) – No
- Добре (dobre) -OK
- Давай (davay) – come on
- Як вас звати (Yak vas zvaty) – What’s your name
- Що (shcho) – What
- Кава (kava) – Coffee
- Привіт (Pryvit) – Hi
10 найяскравіших вражень від подорожі:
- Люди тут дуже приємні. Проживши у Львові лише місяць, ми відчули, як добре люди ставились до нас, пропонуючи допомогу, коли потрібно. Ви не загубитесь на вулицях, адже люди завжди йдуть назустріч.
- Історичну спадщину можна легко знайти. Усі вулиці заповнені історичними будівлями, бо Україна все ще є країною, що повільно розвивається.
- Багато кафе та барів. У Львові дуже популярно ходити вранці в одне кафе, а ввечері в інше, адже ресторацій тут безліч!
- Неймовірна природа. Завдяки Карпатам, Україна – місце, яке має екологічну та природну цінність. Краєвиди тут зачаровують.
- Діалог з людяністю в Чорнобилі. Подорож в Чорнобиль, мабуть, заздалегідь є в списку всіх подорожуючих в Україну… Дійсно, це місце надихнуло нас глибше задуматися над тим, як варто робити атомну енергію безпечною.
- Спокійний стиль життя. Ми завжди цінуватимемо те, як українці ставляться до свого життя, адже ми живемо у великому місті. Тут ви не відчуваєтесь покинутим посеред переповненої вулиці.
- Недороге пиво та кава. Це дозволяє мандрівникам добряче розслабитися. У Львові дуже легко дістати алкоголь чи каву, для нас це не є таким звичним.
- А також доступні молочні продукти та ягоди, які дуже корисні для здоров’я.
- Чоловіки та жінки дуже красиві. За межами України люди тепер здаються менш привабливими.
- Дуже важливим фактором є погода. Вам пощастило мати помірну температуру і сухе повітря.
10 спільних рис у молоді з України та Гонконгу:
- Багато використовують соціальні медіа, такі як Facebook та Instagram. У всесвітній мережі ми насправді схожі через звичайні соціальні медіа!
- Стиль одягу. У глобалізованому світі підлітки одягаються аналогічно. Напевне, гонконзькі та українські підлітки теж є шанувальниками західної культури.
- Слухають англійську поп-музику. Англійська мова є міжнародною, таким чином, ми всі слухаємо англійські пісні!
- Дивляться голлівудські фільми. Це також питання глобалізації. Голлівудські фільми зараз доступні у будь-якій точці світу та є спільною темою для всіх.
- Почуття патріотизму та прив’язаності до своєї нації. Ми були вражені сильним відчуттям патріотизму серед молоді в Україні, насправді ми цього уявити не могли! У Гонконзі молодь усвідомлює свою ідентичність, сподіваємось, така тенденція збережеться!
- Друзі. Друзі завжди важливі для підлітків, і напевно, спілкування з друзями є спільною характеристикою у обох народів.
- Ми також граємо в усякі види спорту. Все ж, молоді люди в Україні виглядають більш спортивними та активними, ніж у Гонконзі. Наш спосіб життя більш сидячий і менше спорту.
- Турбота про суспільство. Ваша молодь, так як і ми дбає про майбутнє суспільства. Ми також зневажаємо нерозумні речі уряду і сподіваємося, що це зміниться.
- Ми стурбовані нашою майбутньою роботою. Сумна схожість полягає в тому, що ми теж переживаємо за наше майбутнє. Ми сподіваємося отримати вигідну роботу, але наші професійні навики можуть бути не настільки високими. Тому ми багато працюємо над волонтерством і соціальною активністю, щоб збільшити шанс отримати хорошу роботу.
- Ми любимо нічне життя. Багато хто з нас цінує нічний вільний час, щоб робити все, що ми хочемо. Українська молодь також любить до ночі відпочивати! Наприклад, навіть коли вже північ, ми все ще бачили, як багато молодих людей спілкуються з друзями, п’ють алкоголь і відриваються!
Дивіться сюжет про хлопців на UA: Львів