Паломництво політолога до серця Європейського Союзу
Мабуть, кожен поважний президент Молодої Ради повинен здійснити свою ходу до політичного інституту та пройти усі етапи стажування у міжнародній молодіжній організації. Ця нагода випала й мені, тому я із захопленням спакував усі речі та вирушив у дорогу. Відвідав центральний офіс студентської організації AEGEE, брав участь у різноманітних конференціях із комісарами ЄС та знайомився з Бельгійським колоритом.
Та про все по черзі…
AEGEE є однією з найбільших міжгалузевих студентських організацій Європи, яка прагне зміцнити демократичну, різноманітну, без жодних кордонів (як на землях, так і у мізках), єдину Європу. Власне, це свідчить про те, що організація веде власну політику і намагається презентувати частину молоді у політичній площині – тут я й зрозумів, що моя теорія буде корисна у такій практиці. Команда міжнародного офісу була відкрита та дружелюбна до усіх молодих стажерів, ділилася власними напрацюваннями у співпраці з Європейською комісією, а я міг бачити як функціонує «компанія-гігант» із середини. Ми активно знайомилися із головними напрямками організації, вивчали їхні пріоритети та пробували доповнити їх своїм свіжим баченням, дослідженням та аналітикою. Участь у всеєвропейському молодому фестивалі YOFest мабуть стало вершиною нашої співпраці – ми допомагали презентувати організацію потенційній аудиторії, обмінювалися досвідом із іншими політичними та громадськими організаціями, а я гідно носив значок «YMCA Lviv and AEGGE».
А комунікація у нас справді була постійна і з різними людьми – від студентів та активістів і до помічників депутатів Європарламенту, політиків різного рівня, комісарів. Тому, так. Брюссель – це мізки Європи, його серце та душа. Тут твориться політика і для мене, як для звичайного студента із мрією стати політологом, це була просто неймовірна знахідка. У розмовах я справді розумів важливість уповноваження молоді та, радше, свою лепту у цій справі. Молодих людей справді турбує навколишнє середовище, реформи у ринку праці та питання гендерної політики чи то інклюзії. Під час відкритої трансляції дебатів лідерів Європейських партій – усі вдумливо слухали, вболівали та творили цілі дискусії.
Дослідження Європейських інституцій, настроїв суспільства чудово поєднувалося із прогулянками по пейзажному місті, знайомство із місцевою культурою. Місцеві чиновники їздили на велосипедах до своїх департаментів, а інші мешканці просто відпочивали у парках (їх там дуже багато) посеред дня, насолоджувалися моментом. Тут я й познайомився з хорошими друзями з Грузії, що також стажувалися та представляли організацію «Creative Development Center».
Я вдячний усім-усім за підтримку, чудовий настрій та безцінний досвід, здобутий у Брюсселі. Тепер пора братися до роботи – творити разом наш молодіжний центр YMCA Lvivз новим баченням та ідеями.