2 серпня у Підгорецькому замку на Львівщині відбулася вишукане і чуттєве спілкування зі співом та акторськими практиками для дружин, дівчат, сестер, матерів військовослужбовців, котрі воюють, знаходяться в полоні чи загинули. Їх проводила акторка театру ім. Леся Курбаса та співачка Наталка Рибка-Пархоменко.
Учасниці виспівували свої емоції в народних піснях, які століттями співали українські жінки зі схожими долями. У піднесеній атмосфері у красивих сукнях вони спілкувалися одна з одною за елегантно сервірованим столом. Для учасниць ексклюзивну екскурсію замком провів завідувач сектору науково-експозиційної роботи Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Андрій Рибка. У давньому парку біля замку фотосесію влаштувала фотохудожниця Ірина Будко.
Вже під час знайомства було помітно, що жінок поєднують схожі, часто дуже складні та багатошарові емоції, переживання, причини для тривожності. По самопрезентації декого з них було видно, в якому стані постійної емоційної напруги вони перебувають, і водночас після події були відчутні зміни в цьому стані. Багатьом з учасниць вдалось трохи перемкнутись на більш приємне, розслаблене, творче проведення часу.
Атмосферу творили актриса та співачка Наталка Рибка-Пархоменко.
Допомагали Катерина Дендюк та Дарина Ольшанська.
Організатори з YMCA Lviv: Олександра Сорокопуд, Юрко Вовкогон, Ані Саакян.
За смачні страви дякуємо Gastro Nomads Agency.
Партнери заходу: Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького
та особисто Тарас Возняк, Андрій Рибка, Максим Вітик.
Відео та фото: Ірина Будко.
“Співочий Сніданок” відбувся у рамках проєкту «Посилення спроможностей жіночої мережі волонтерок у Львівській області» (#ВолонтеркиЛьвів) від YMCA Lviv за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні. За технічної підтримки структури ООН Жінки WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерно зумовленого насильства.
#wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises