20-25 серпня в с. Татарів в Карпатах відбулася Літня школа для волонтерок. 30 жінок та дівчат приїхали із Львівської, Харківської, Кіровоградської, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської областей. 

Учасниці школи – волонтерки-лідерки, які працюють у прифронтових регіонах. До повномасштабного вторгнення вони займалися різноманітною діяльністю, та в часі війни їх обʼєднює бажання допомагати військовим. Це представниці громадських організацій, благодійних фондів, неформальних обʼєднань волонтерів та волонтерки, які самотужки ведуть свою діяльність. 

Школа проводилася в рамках проєку YMCA Lviv «Розбудова жіночої мережі волонтерок та посилення її потенціалу у прифронтових регіонах України» (#ВолонтеркиUA) за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва. 

5 днів школи були справжнім інтенсивом: тренери навчали їх ефективніше втілювати суспільні ініціативи, прокачували їхні комунікативні та лідерські навички, відрізняти правду від фейків, і навіть допомогли трохи розслабитися та підзарядитися емоційно. В перший день були насичені та активні тренінги з публічного виступу за авторською методикою Ярослава Федорчука, актора театру та кіно, провідного актора Львівського академічного театру імені Леся Курбаса.

Наступного дня Альона Романюк та Олександр Шлєєнков навчали волонтерок медіаграмотності: говорили про фейки та як відрізняти іх від правди, маніпуляції та когнітивні викривлення. Наприкінці тренери провели антифейкову гру “НотаЄнота”. У третій день тренінгів Оксана Кузенко спілкувалася з волонтерками про спільнототворення та мережування, разом розглядали проблеми у волонтерській діяльності та напрацьовували рішення. В передостанній день школи волонтерки мали нагоду послухати лекцію про емоційне вигорання та емоційні звʼязки між волонтерами від психологині Євгенії Ширяєвої, а також поділитися власним досвідом чи переживаннями у розуміючому колі. 24 серпня, на День Незалежності України,  учасниці вирушили в похід в гори, де мали рефлексію на тему “Моя незалежність”.

Цікаво було спостерігати те, як дівчата познайомилися між собою, їхній нетворкінг, обмін особистими контактами. Творення потужної жіночої волонтерської мережі на прифронтових територіях сьогодні є дуже важливим, і ми раді, що можемо сприяти цьому. Уявімо, що в нас є тільки прикметники та опишемо ними Літню школу для волонтерок: Активна, продуктивна, ресурсна, цікава, відпочивальна, навчальна, емоційна. Учасниці навчилися нового, перевали подих в горах та поїхали додому з новими знайомствами та ідеями для подальшого обʼєднання зусиль та спільної допомоги військовим.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізовують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.