20 серпня у Львові на проспекті Свободи відбудеться перформативна візія «Дія перша. Відгомін», яка розпочне цикл «Нанизані на війну». Візії, присвячені відлунню війни, забуванню про неї, та жіночому голосу посеред байдужості творяться у колаборації співачками, художницями, музикантами та акторками.

Дія розпочнеться о 17:00. Збір – біля статуї Діви Марії.

  • Діє і вокалізує – співачка, композиторка, художниця, письменниця Ольга Баландюх
  • Художниця костюму – Яра Андрушко Карасьова
  • Відеограф – Андрій Кравчук
  • Звукооператор – Володимир Фанта
  • Авторка проєкту, ідеї, реквізиту і фото – Дарія Бедернічек

Повномасштабне вторгнення спричинило переселення українців по всьому світі – всередині  країни і поза нею, і навіть у межах власної свідомості. Ми можемо проявлятись у будь-якій творчості, малювати, ліпити, тесати, осмислювати, вишивати, говорити про любов і нелюбов, смисли і форми, але де би не були українські митці, про що би не творили – все несе за собою відгомони війни. Новини про війну в Україні стають незручними, набридлими і неоковирними для мирного і спокійного світу. Мовчанням нам не перемогти, а  голосом – так!

Дія перша. Відгомін присвячена відлунню страшної великої війни, в якій живуть і гинуть українці та українки. Відлунню, яке ми, творчий тил, несемо у всьому, що робимо і повинні надавати голосу та гучності ще і ще, щоби він не вщух аж до самої перемоги.

 

Дія перша. Відгомін стала можливою за підтримки організації YMCA Lviv, яка займається волонтерською, мистецькою та освітньою діяльністю.

Ініціатива впроваджується в рамках  проєкту «Посилення спроможностей жіночої мережі волонтерок у Львівській області» (#ВолонтеркиЛьвів) за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва.


Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Отримати додаткову інформацію про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги та його роботу в усьому світі можна на сторінці фонду www.WPHFund.org  та www.WPHFund.org/1000WomenLeaders

#wphfund #WomenBuildPeace #WomenRespond2Crises #UNSCR1325 #InvestinWomen

#1000WomenLeaders

 

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.