В рамках проєкту #ВолонтеркиUA ми створили підручник про дотичність мистецтва та реабілітації, авторками та авторами якого є Уляна Горбачевська, Наталія Рибка-Пархоменко, Наталя Пархоменко, Олег Коляса та Олександра Сорокопуд.

🔹 Як мистецтво впливає на процеси відновлення та інтеграції?

🔹 Які практики арт-терапії допомагають повернути рівновагу?

🔹 Чому творчість є потужним інструментом реабілітації?

Ці та багато інших питань досліджують автори підручника, описуючи взаємодію мистецтва та реабілітаційних практик, а також пропонуючи фаховий погляд і дієві методики.

Ключові теми підручника:

Арт-терапія – як мистецтво допомагає подолати психологічні та емоційні виклики
Реабілітація мистецтвом – творчі підходи у процесі відновлення
Реінтеграція через мистецькі проєкти – мистецтво як міст між минулим і майбутнім

Філософські основи підручника:

Феноменологія – як особистий досвід впливає на сприйняття мистецтва та реабілітації
Екзистенційний аналіз – пошук сенсу через творчість
Логотерапія – мистецтво як шлях до внутрішньої гармонії

Підручник буде особливо корисним для прочитання психологам, митцям, реабілітологам, волонтерам та всім, хто хоче глибше зрозуміти силу мистецтва у процесі відновлення.

Підручник створений в рамках поєкту «Розбудова жіночої мережі волонтерок та посилення її потенціалу у прифронтових регіонах України» (#ВолонтеркиUA), що впроваджується YMCA Lviv за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (Women’s Peace & Humanitarian Fund).

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй. 

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізовують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.