28 серпня у Львові в Митрополичих Садах собору Святого Юра відбудеться благодійне співочо-змістове дійство «Думки про мир». На Дійстві відбудеться збір коштів на такмед для дівчат-медикинь, котрі зараз перебувають на лінії фронту.
Також дійство має на меті інспірувати осмислення миру, якого ми прагнемо для України.
«Думки про мир» присвячуються всім бойовим медикиням, які своїм життям рятували життя наші.
Спів: Уляна Горбачевська та проєкт «Коло Раю».
Тексти: Анастасія Вінславська, Ірина Вовк, Галина Крук, Євгенія Нестерович, Світлана Поваляєва, Олександра Сорокопуд, Світлана Федєшова, Софія Челяк, Стасік (Анастасія Шевченко).
Читають: Дар’я Гайворонська, Діана Горбань, Софія Лешишак, Дарія Панас, Дарія Федина, Ольга Федина, Світлана Федішова, Тетяна Шелельо.
- Вхід: доброчинний внесок на такмед для медикинь.
- Форма одягу: чорне / біле.
- Початок: о 18:30
- Захід через ворота до саду.
Думки: Про який мир ми мріємо? Чим мир відрізняється від капітуляції? Як ми можемо пояснити його для світу? Чи настане він тільки для живих чи і для наших загиблих? Хто може вирішувати яким він має бути? Коли ми розпізнаємо що він настав?
Із цими і безліччю інших думок про мир українці постали після військового вторгнення, коли мир із абстрактного поняття перетворився на найбажанішу річ в житті. Із потребою переосмислення миру постала вся світова спільнота після того, як здавалося б усталений порядок було зруйновано.
Для української жінки, яка переховується з дітьми в бомбосховищі, мир матеріальніший ніж для будь кого у світі. Для матері, яка зустрічає загиблих на війні сина чи доньку, ціна миру очевидна. Для медикинь, котрі витягують поранених з поля бою чи шматки заліза з кривавої плоті, час потрібний для миру тягнеться невиправдано довго. Для волонтерок мир стає справді «дедлайном». Для українських інтелектуалок мир є кіловатами болю, пропущеними через своє серце і головоломними виснажливими завданнями говорити про мир для тих, хто не відчував втрат.
Від наших думок про мир залежить переосмислення миру світом. Те, що під ним розумітимуть наступні покоління. Те, яким українське бачення миру сприймуть в інших державах. Те, яким він настане для нас.
Коли ми задумували «Думки про мир», то планували збирати кошти для однієї безстрашної жінки, яка врятувала десятки людей. Нещодавно вона загинула. За зібрані внески на дійстві ми придбаємо засоби тактичної медицини, щоб вони допомагали рятувати життя. Такмед передаємо у 116 ОМБр, 5 ОШБр, 77 ОАеМБр, 67 ОМБр, 24-й окремий штурмовий батальйон «Айдар», херсонську розвідку та Госпітальєрам.
! Якщо Вам не вдасться відвідати «Думки про мир», то донати для дівчат-медикинь можна зробити тут:
- Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/473KbWEs57
- Номер картки банки 5375 4112 0828 9905
Дійство «Думки про мир» організовує YMCA Lviv, яка займається волонтерською, мистецькою та освітньою діяльністю. Розташування дійства у Митрополитчих садах стало можливим за сприяння Благодійної організації “Фундація Духовного Відродження” Львівської Архиєпархії.
Ініціатива впроваджується в рамках проєкту «Посилення спроможностей жіночої мережі волонтерок у Львівській області» (#ВолонтеркиЛьвів) за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.
Отримати додаткову інформацію про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги та його роботу в усьому світі можна на сторінці фонду www.WPHFund.org та www.WPHFund.org/1000WomenLeaders
#wphfund #WomenBuildPeace #WomenRespond2Crises #UNSCR1325 #InvestinWomen
#1000WomenLeaders
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.