Молодь в дії. Німеччина, Обергоф.

Молодь в дії. Німеччина, Обергоф.

Осінню я удостоїлась чудової місії: представити YMCA Lviv на молодіжній програмі в Німеччині. Обмін відбувався у красивезному містечку Обергоф, що знаходиться серед лісів і, подекуди, гір. Тут тренуються олімпійці-лещетарі, і незважаючи на те, що це був кінець вересня – вони вже  пролітали повз нас на своїх дивних роликоподібних [не] лижах.

Обмін був класний не лише інформаційним наповненням, а й людьми. Кілька німців, білоруси, росіяни, словаки і румуни – всі різні, але точки дотику за тих 5 днів знайшли не один раз.

Оскільки програма називалась «Let’s be the part of the European youth strategy!», то щодня намагались рефлексувати і досліджувати цю тему аби зрозуміти, що таке ця Європейська молодіжна стратегія in a nutshell, які переваги вона дає і як ми, молодь, можемо нею скористатись на практиці.

Цікавий і неоднозначний досвід – екскурсія на Point Alpha – кордон між Західною та Східною Німеччиною. Розповідали про протистояння двох блоків під час Холодної війни: дуже обережно, вдумливо, аби нікого не образити.

Трохи вчились, розважались, подорожували і багато дискутували. Бо в дискусії зароджується іноді істина, іноді правда, а іноді лише так ми бачимо самих себе збоку.

 

Соломія Гера