Скандинавські друзі у Львові

Скандинавські друзі у Львові

Раді були гостити у Львові наших друзів зі Скандинавії!

20 жовтня YMCA Lviv мала радість вітати у себе друзів з Норвегії, Швеції та Фінляндії з їхніх осередків YMCA, які у тих краях іменуються Norges KFUK-KFUM, KFUM Sverige, Suomen YMCA.

Найперше, ми у Львові відвідали могилу співака і воїна Василя Сліпака адже його постать відкриває для кожної мислячої людини з будь-якої країни світу розуміння за що боряться українці. А ще ми розповіли про Оперу-міф Ukraine – Terra Incognita, присвячену Василеві, яку ми, YMCA Lviv, створили разом з талановитими українськими митцями та Фондом Василя Сліпака.

Потім ми вклонилися нашим полеглим на Марсовому полі. Бо для нас важливо, щоб вони не лишалися одиницями статистики з новин про далеку країну.

Ми хочемо, щоб наші іноземні друзі пам’ятали, що десь в Україні були люди, котрі загинули, захищали своїх близьких, а разом з ними і цінності свободи про які прийнято говорити, як про базові для Європи.

Ми гуляли середмістям давного Львова, такого ж європейського міста, які сотні інших, проте зараз із постійною загрозою ракетного обстрілу.

Ми разом з львівськими волонтерками (жінками, дівчатками, бабусями) плели маскувальну сітку для наших захисників.

Звісно, куштували галицьку кухню і львівську каву.

І ще ми багато говорили. Розповідали про потреби військових і цивільних, про те, як наші громадські організації перетворюються у волонтерські центри, хаби й склади, а люди культури – у воїнів і волонтерів. Розповідали про свої плани на майбутнє з вірою, що воно в нас буде і буде в усьому світі, позбавленому божевільних диктаторів та захланних імперій.

Дякуємо представникам YMCA Ukraine, YMCA-Карпати, YMCA Здолбунів, YMCA Луцьк, YMCA Полтава та YMCA Миколаїв, які були цього дня разом з нами.

Тримаймося! Бо тільки разом ми зможемо вистояти і перемогти!