Про львівську театральну ініціативу «Гра в нас», створену для адаптації переселенців з Криму, вийшла стаття у збірці монографій Варшавського університету.
«Гра в нас» творилась у 2015-16 роках з ініціативи львівських організацій YMCA та Крим SOS. Актори львівського театру ім. Леся Курбаса Олег Стефан, Андрій Водичев та Наталка Рибка-Пархоменко проводили спільні тренінги для львів’ян та внутрішньо переміщених осіб з Криму та зі Сходу України.
Результатом цієї арт-терапевтичної практики стали постановки театральних перфомансів «Лабіринт» та «21.Naked Voice» за поезією Юрія Іздрика, Люби Якимчук, Василя Стуса, Богдана Ігоря Антонича.
Тоді цей авангардний проект здобув резонанс в суспільстві та значне висвітлення в пресі, а тепер про нього з’явилась стаття докторки Анни Корженьовської-Бігун.
«Українська революція гідності, анексія Криму Російською Федерацією та війна на сході України стали поворотними моментами в історії українського театру. Перед ним проблеми не тільки художнього чи економічного характеру. Театр усвідомив свою роль, як інструмент антропологічного захисту проти збройного та пропагандистського нападу на громадян України», – пише авторка.
Перечитати статтю можна ТУТ
Дізнавайтесь більше про проект, дивіться відео «Гри в нас» та сюжет каналу 24.
фото: Катерина Птаха
Довідка:
Стаття «Lwowski projekt teatralny Hra w nas jako metoda integracji ukraińskich uchodźców wewnętrznych» Анни Корженьовської-Бігун надрукована у збірці монографій «Europa Srodkowo-Wschodnia: Konteksty kultury medialnej» за 2018 рік, яку видає кафедра міжкультурних досліджень Варшавського університету.
Проект «Гра в нас» у 2015 році здійснили YMCA Lviv, Театр ім. Леся Курбаса Крим-СОС, Кримський Дім у Львові, Благодійний фонд «Конкорді», за підтримки YMCA Калгарі (Канада) та УВКБ ООН. 2016 року ініціативу було продовжено в рамках проекту за підтримки Мальтійської служби допомоги.