Енвер Канєєв про програму SALM у Страсбурзі

Енвер Канєєв про програму SALM у Страсбурзі

Хочете дізнатися, які стереотипи щодо українців у європейської молоді, чи можна приготувати вареники у духовці і як має виглядати  ідеальний міжнародний молодіжний табір? Тоді читайте.

Енвер Канєєв з Молодої Ради YMCA Lviv  розповідає про програму для молоді «SALM 2018 – Youth engagement in Europe» у Страсбурзі (Франція).

Це була чудова нагода познайомитись із людьми з інших країн, подивитись на їхні звичаї, поспілкуватися про їхнє життя. Останній тиждень серпня  я, разом із сімома українськими хлопцями і дівчатами, провів на програмі SALM. Крім нас там були ще групи із Франції, Іспанії, Німеччини, Румунії, Італії та Косово.

Ми презентували свої країни, влаштовували дебати, проходили тренінги з лідерства та тімбілдінгу, грали в спортивні ігри та багато спілкувалися. На завершення, нас  перемішали в різні групи і зробили нам квест. Весь молодняк разом жив на базі серед лісу, майже як у нас в Карпатах. Останні два дні ми мали нагоду погуляти Страсбургом. Це затишне місто із красивими будинками і дерев’яними віконницями.

Готували їсти і прибирали на базі ми самі. Вечорами ми грали у «мафію» або розпалювали вогонь. І що найкраще, наші організатори були молодими по 25-27 років. Це справді були найкращі умови для міжнародного спілкування, обміну досвідом і налагодження дружби. З табору залишилось багато теплих зв’язків. Ми досі переписуємось в соцмережах і запрошуємо одне-одного в гості.

Презентуючи українські страви ми, як справжні патріоти, хотіли наліпити вареників і насмажити дерунів. Але цього дня на кухні зламалася плита і нам довелось готувати все у духовці. Вийшло не ідеально, але ми все рясно полили сметаною і нарід їв, аж за вухами лящало. Наша українська команда перемогла у трьох категоріях із шести: у імпровізованій виставі, у національних костюмах і, звісно ж, у кулінарії.

Більшість команд кулінарією не запарювались – робили якісь снеки, чи роздавали свої солодощі. А іспанці презентували як свої страви соняшникові зернята зі смаком ковбаси.

З українських народних забав, ми навчили їх грати в «сліпого кота» та «лови». З акторської майстерності , ми у змішаних командах робили сценки по стереотипах щодо різних народів. Моїй команді випало показувати німців, то ми придумали підколоти їх за правильність. Ніби на перехресті стоїть німець пів години і не переходить, бо не може повірити, що світлофор зламався. Щодо України у більшості були стереотипи, що в нас багато гарних дівчат, які мріють познайомитись з іноземцями і люди п’ють багато алкоголю. Втім, щодо алкогольних пристрастей, то тут всі учасники визнавали цей стереотип за своїми народами. Ну це все були жарти. Ми потім разом обговорювали і спростовували ці стереотипи.

Україну ми вирішили презентувати на позитивах. В більшості люди і так знали, що у нас війна з Росією і проблеми з корупцією. Наші дівчата дуже класно у кілька голосів заспівали «Щедрика», бо це всесвітньо впізнавана мелодія. Показували наших сучасних музикантів. Зробили вікторину по тому, хто що знає про Україну. Виявляється, навіть французи з німцями доволі добре орієнтується.

У нас назбиралася хороша компанія активних людей з різних країн, які тусили разом. Це приємно, коли ти можеш себе відчути разом з усім світом. Мене навіть попросили спіч штовхнути. І я експромтом розповів про «невикористані можливості». Про те, щоб намагатися всі нагоди, котрі дає життя використовувати для експериментів і розвитку. Власне, як і ця промова.

Не у всіх була англійська ідеальною. Декому бракувало навичок і це дуже шкода, бо була чудова нагода поговорити. Коли ще збереш таку компанію?

Саме тому, ми у YMCA Lviv запускаємо English Learning Club, щоб наші волонтери не почували себе ніяково і могли брати активну участь на міжнародних  таборах. Це ж тупо, коли навколо тебе багато гарних дівчат з різних країн, а ти не можеш з ними поговорити. От, щоб не потрапляти в такі ситуації – приходьте до нас. Цього року ми набираємо групу для  складання ILS.*

*Ця інформація розміщена на правах реклами. Але все-одно можете приєднуватись : )