Що спершу вам спадає на думку, коли ви чуєте про Будапешт? Незабутні краєвиди, розкішні архітектурні стилі та затишні вулички, котрі кличуть кожного на філіжанку м’якої «BudaCoffee»…
Не зовсім… Перш за все, Будапешт для мене є унікальним прикладом культурного та політичного діалогу, який уміє поєднувати різні думки, ідеї, бачення у міцну платформу для об’єднання та розуміння. (Можливо, саме тому Будапештський парламент настільки величний і гігантський – там повинно бути місце для кожної людини, для кожного голосу).
Тому 35 молодих людей з 17 країн світу вирішили зібратися саме у Будапешті в Європейському молодіжному центрі в рамках проекту YMCA Europe «Корені примирень», який відбувся 16 – 22 вересня 2018 року.
Проект «PEACE (мир, е-активізм та освіта ведення кампаній)» показує якісну модель, в якій цифрові навички, електронний активізм та брендинг є важливими частинками глибокого розуміння європейських цінностей та здатні відображати сучасні виклики для будівництва миру. Відповідно до Цілей сталого розвитку ООН, проект сприяв цілям миру, та справедливості, а також забезпечував якісну освіту. Я схильний вірити, що такий сильний проект, як «Корені примирень», безумовно, сприяє перетворенню Європи на безпечне місце для кожного народу, націй, традицій та мов.
Окрім цього, однією з цінностей проекту було спілкування та розширення мережі між різними місцевими центрами YMCA Europe. Це була чудова нагода поділитися ідеями та досвідом між молодими лідерами із різним досвідом та інтересами. Без цього проекту ми, мабуть, ніколи би і не зустрілися. Під час практики ми зосереджували уваги на ідеях та написанні проекту (як командою, так і індивідуально) та дізналися більше про принципи, що дозволяють молодим лідерам бути агентами змін на своїх локальних рівнях. Важливо було зрозуміти власне зростання – здатність приймати рішення, розширити бачення європейських стандартів управління проектом.
Всі учасники мали можливість оцінити проблеми своїх місцевих громад та отримати відповіді на необхідні запитання. Цей тиждень був наповнений тімбілдінгом та позитивними емоціями, які важливі, якщо ви хочете створити проект і залишитись друзями після його завершення. Проект включав справжніх експертів та фахівців у різних сферах. Довіра, повага, відповідальність та гумор допомогли вирішити складні ситуації, якщо такі траплялися.
Я хочу вірити, що цей проект буде мати великий потенціал не тільки в Європі, але і в усьому світі. Це може бути чудовим шансом поглянути на європейські проблеми у новий спосіб, створити культурно-соціальний безпечний простір, розширити можливості молоді у подоланні негативних наслідків стереотипів, світових конфліктів та вибудовувати спільні цінності.
Я пишаюсь тим, що долучився до руху YMCA Europe, який вже навіть отримав свою специфічну назву «рутери». Я зрозумів більш глибокі принципи спілкування, формування діалогу між двома (іноді дуже протилежними) сторонами одного конфлікту. Для мене це було надзвичайним досвідом залучення до величезного процесу побудови спільного підґрунтя.
Дякую, що ще раз нагадали істину “Ми – Люди”!
Президент Молодої Ради YMCA Lviv Володимир Беркич