Володимир Беркич про Youth Embrace

Володимир Беркич про Youth Embrace

Що Youth Embrace може надати кожному з нас, учасникам та ключовим лідерам проекту? Місце, де ти можеш реалізувати ідею, підібрати команду та загалом змінити себе.

Мій шлях розпочинається із втілення тих цінностей та глобальних змін, котрі SIDA впевнено поширює у молодому спраглому середовищі. Насамперед, це усвідомлення спільної справи, як на локальному, національному, так і на міжнародному рівні: ідея єдності допомагає зрозуміти власну роль у творення ґрунтовного громадянського суспільства.

Проект надав мені відчуття відповідальності за власну діяльність у громаді, можливість сприяти соціальному розвитку, підтримувати  ініціативи звичайних спів жителів містечка. Наступна цінність для мене чітко вирізняється в ідеї почуття рівності, схожості та природньої людської дружби. Її обриси були і в перших зустрічах, і залишилися після річного циклу проекту. Бажання знайти однодумців поєднувалося із прагненням пізнати нову культуру, нові погляди на життя, нові звички. З іншого боку, молодечі обміни засвідчують, що у всіх нас інколи є схожі проблеми, ми здатні переживати схожі хвилювання, а тому можемо віднайти схожі вирішення.

Рівність – це запорука нашого росту, індикатор розуміння, хто ми і чому ми. Youth Embrace чудово описує та вбудовує соціальну інтеграцію, толерантність, важливі навичкам емпатії для будівництва модерного суспільства в Україні та Білорусі. А втім, у зустрічах, проектній роботі відчувалася третя цінність – повний плюралізм думок, повага до людської гідності, її поглядів, суджень та вияву емоцій.

Мабуть, SIDA – це один з чудових комунікаційних мостів, що створює інструменти для передачі досвіду, бажань, сподівань усій організаційній команді, від ключового лідера до волонтерів, небайдужих людей. Ціннісні засади породжують цілі та допомагають мені скласти чітку карту вчинків та рішень у процесі реалізації власних проектів, тіснішого знайомства із представниками Youth Embrace.

Саме тому, якщо у корені справи закладаються ідеї та принципи, то першими паростками є наш саморозвиток, становлення у реальних ситуаціях, випробуваннях.

Школа критичного мислення та медіа грамотності поставила мене перед багатьма складними проблемами: комунікаційна криза, налагоджена промоційна компанія, фінансове планування. Та це на краще, адже перший досвід слугував чудовою нагодою перевірити власні сили, пересвідчитися у команді та підготувати себе до нових складніших звершень. Масштабний проект Youth Embrace з’явився якраз вчасно. В підсумку більше тисячі зацікавлених людей та перша сотня активних слухачів. Дозвольте, я назву це одною з найважливіших життєвих вмінь – шукати шляхи вирішення проблеми, надавати увагу альтернативам та, зрештою, прийняти рішення.

Відчутним кроком у таких локальних проектах є формування молодого середовища, котре готове сприймати і навчатися, використовувати отримані навички та зміцнювати як в межах громади, так й індивідуально у праці чи волонтерстві.

Та є ще одна річ, котра здатна зруйнувати умовні стіни нерозуміння – чудові люди, неперевершені таланти, серця та розуми, котрих мені випала нагода зустріти.Проект зумів згуртувати навколо себе активних, наполегливих лідерів та створити атмосферу веселощів та пізнання.

Дякую усім організаціям, ключовим лідерам, координаторам та тренерам за насичений рік і прошу приєднатися знову у новому 2019. Мабуть, наша точка неповернення вже промайнула і зараз ми лише набиратимемо обертів. Стратегія проста: вивести організацію на самоокупність, допомогти молоді працевлаштуватися та розширити місцеву Y-резиденцію у привабливий хостел та розкішну залу, галерею. Ми віримо у досягнення цих цілей, адже насамперед ми віримо у власні сили та вашу підтримку.

Змінюймо суспільство, змінюймо себе разом з Youth Embrace Project!

Change society – change yourself, together with Youth Embrace Project!