Відео Молодої опери «Ukraine – Terra Incognita»

Відео Молодої опери «Ukraine – Terra Incognita»

… Міфи оживають. Ти – посеред них.

Незвична, вишукана, сучасна опера-міф «Ukraine – Terra Incognita» поєднує архаїчний спів давніх українських пісень, симфонічну музику, фрі-джаз, відео-арт та футурофолкові костюми. Оперу присвячено українському співаку і воїну Василеві Сліпаку.

? Авторка проєкту, режисерка: Уляна Горбачевська

? Композиторка: Марія Олійник

? Співають: Уляна Горбачевська, Сергій Бадюк, Ольга Баландюх, Микола Береза, Денис Іванів, Софія Лешишак, Андріана-Ярослава Саєнко, Марко Свіжінський, Катерина Смірнова, Ярослав Федорчук.

? Імпровізують: Ігор Гнидин (перкусії) і Михайло Балог (саксофон). Лірник: Гордій Старух

? В оперу залучений Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Тараса Демка й Івана Остаповича.

? Диригент – Тарас Вергун. Сценограф та художник опери: Володимир Олещук. Відео-арт: VJ group CUBE. Костюми: Марта Ваххольц.

? Команда проєкту: Олександра Сорокопуд, Юрко Вовкогон, Ірина Вуйцик, Наталка Захарків, Анастасія Безпалова, Орест Сліпак, Алім Алієв, Григорій Семенчук, Леся Олійник

? Відео: Ігор Лещук, Стас Безгінський, Остап Костюк, Петро Цимбал

? Подяка за творчу співпрацю: Богдан Кокотайло, Олександр Левицький, Володимир Стецькович, Анастасія Весна, Богдан Кушнірчук, Андрій Турянський, Юрій Щербатий, Олег Возний, Максим Гнип, Данута Наугольник, Ростислав Павлик

Запис здійснено у вересні 2020 р. у приміщенні “Lem Station”.

* * *

Витяг із лібрето (авторка – Уляна Горбачевська):

«Ukraine – Terra Incognita» – це опера-міф про Воїна на краю краю, котрий захищає все найдорожче: Дім, Рід, Любов. Крізь образи і теми, мов пагін, проростає жіночий голос, котрий виспівує, замовляє, заколисує і кличе Залізне Серце в момент небезпеки.

Хто або що це? Жінка Роду? Птаха? Пісня? Земля?

Все з переліченого і все одночасно. Це і є Terra Incognita. Земля незбагненна чужинцям і така рідна для нас. Ми відчуваємо її невловимі імпульси, що проходять попід, наскрізь, понад… Це те, що не дозволяє нам віддати цю землю. Міфи оживають на наших очах. Зараз, у цю мить, у Степу, де кожне покоління могло випробувати і віднайти себе, стоїть воїн з Залізним Серцем і боронить Дім, Рід, Любов.

Ролі:

  • Сольний жіночий голос – Terra Incognita
  • Сопрано саксофон – Залізне Серце
  • Перкусії – Степ Жіночі голоси – Рід, Любов
  • Чоловічі голоси – Воїни
  • Оркестр – Дім

Лібрето опери можна прочитати тут: https://ukraine-young-opera.com/stori…

* * *

Проєкт організовує YMCA Lviv у співпраці із Фундацією Василя Сліпака та ГО «Кримський Дім».

2020 року за підтримки Українського Культурного Фонду, Міжнародного фонду «Відродження» та спільнокошту «Велика Ідея» відбулась відеозйомка постановки опери.

В майбутньому Молода опера «Ukraine – Terra Incognita» планує презентувати українське мистецтво у найпрестижніших залах світу. Зокрема, для команди проєкту дуже важливою є постановка опери в Парижі, де Василь Сліпак співав і жив майже 20 років.

Більше про оперу-міф: https://ukraine-young-opera.com

Fb: https://www.facebook.com/Ukraine.youn…

Instagram: www.instagram.com/ukraine.young.opera

?? Дивіться, відчувайте, діліться з людьми, здатними почути!