Дійство «Міф Роду»

Дійство «Міф Роду»

YMCA Lviv презентує Дійство «Міф Роду», яке стане пісенною матрицею нашої Молодої опери «Ukraine – Terra Incognita».

«Міф Роду» поєднав давні ритуальні пісні з різних регіонів України, відео-арт та футурофолкові костюми.

Дійство присвятили Герою України співаку та воїну Василю Сліпаку – людині мистецтва, яка залишила світову кар’єру, щоби захистити свою землю і можливість вільно на ній творити.

Авторкою ідеї є відома режисерка та співачка Уляна Горбачевська.

Дійство створили актори та співаки: Микола Береза (режисер театру ім. Леся Курбаса, виконавець головної ролі у фільмі «Червоний»), Ярослав Федорчук (актор театру ім. Леся Курбаса, ролі у фільмах «Брама», «Наші Котики»), Сергій Бадюк (актор у фільмі «Чорний Ворон», учасник гурту «Чорноморці»), Марко Свіжінський (актор театру ім. Леся Курбаса), Денис Іванів (співак, учасник гурту «Щука-Риба»), Софія Лешишак (Львів)Андріана-Ярослава Саєнко(співачка, музикантка)Катерина Смірнова(фріланс-мисткиня)Ольга Баландюх (співачка, художниця).

Відео-арт створила одна з найдосвідченіших українських формацій VJ group CUBE разом із художником Володимиром Олещуком.

Костюми розробила дизайнерка Марта Ваххольц.

Запис здійснювався у приміщенні LemStation (Львів).


Дійство «Міф Роду» стане пісенною матрицею для Молодої опери «Ukraine – Terra Incognita». До ритуальних пісень доєднаються ще рекрутські, козацькі, чумацькі, любовні, колискові… Сучасну симфонічну музику виконуватиме оркестр та імпровізуватимуть фрі-джазові музиканти. Яскрава сценографія, відео-арт, костюми та перформативне дійство акторів-співаків творитимуть візуальну розповідь.


Відео-прем’єра Молодої опери «Ukraine – Terra Incognita» запланована на День Захисника України 14 жовтня 2020 р. А вже наступного року, після завершення пандемії, плануються постановки опери в Україні та у світі.


Наші пісні проростали крізь століття і розквітали у вирішальні часи, допомагаючи відчути підтримку минулих поколінь, любов і відповідальність за цю землю. У Дійстві “Міф Роду” ми поєднуємо силу і красу наших пісень із сучасним мистецтвом, аби вони і цього разу проросли в сьогодення.


? Дякуємо всім людям, без яких “Міф Роду” не стався би: Орест Сліпак, Леся Олійник, Михайло Лемак, Остап Костюк, Іван Огар, Ігор Лещук, Галина Терещук, Ганна Гоменюк, Настя Безпалова, Орест Гнідець, Зірка Савка, Данута Наугольник, Андрій Турянський, Юрій Щербатий, Андрій Яновський, Ярема Гера, Соломія Гера.

А також всім доброчинцям, які повірили в нас і підтримали на Спільнокошті.

Допоможіть справі – підпишіться на сторінки: