Молода опера «Ukraine Terra Incognita»

Молода опера «Ukraine Terra Incognita»

Молода опера «Ukraine Terra Incognita» – масштабний проект, який через нові мистецькі форми поєднує український автентичний спів з сучасною академічною та європейською імпровізаційною музикою.

Музично-візуальне дійство буде створюватись через поєднання сольного жіночого голосу, саксофона, перкусії, чоловічого хору, жіночого співочого ансамблю, симфонічного оркестру, хореографічної групи та відео-арту.

Молода опера присвячена постаті героя новітньої європейської історії – оперного співака, соліста Паризької опери українця Василя Сліпака, який пішов добровольцем на фронт та загинув, захищаючи свою Батьківщину.

В основі лібрето: українські автентичні пісні, народні та авторські тексти. Це розповідь у 5 мітах: «Дім», «Рід», «Любов», «Степ», «Залізне серце». Кожний окремий фрагмент є самодостатнім носієм інформації.  Це композиція мікроформ, де сюжет складається не лінійно, а об’ємно.

Прем’єра опери планується на 2020 р. Молода опера «Ukraine Terra Incognita» зможе презентувати сучасне українське мистецтво у найпрестижніших залах світу.

Проект твориться відомими українськими та європейськими композиторами, режисерами, музикантами, акторами, співаками та дослідниками фольклору.

 

Міф Залізного Серця: фрагмент

Ми хочемо не тільки розповідати про свій біль і свою надію, але й творити нову територію, де говорячи мовою мистецтва про наші актуальні виклики, будемо знайомити світ з Україною. Дуже важливо, що будучи в основі українською оперою, наш твір є проектом міжнародним. Я переконана, що заглиблюючись в минуле і творячи новітнє разом з європейськими митцями, ми всі відкриємо для себе, що в наших архетипах, ідеалах та мітах дуже багато спільного і говорять вони по суті про одне й теж.

(Уляна Горбачевська)

Учасники:

Уляна Горбачевська
Уляна Горбачевська
Режисерка, авторка ідеї та лібрето. Відома українська співачка та режисерка. Досліджує автентичні народні пісні та давні духовні наспіви України. Створює нові театральні та музичні форми, поєднує автентичний спів з авторськими імпровізаціями.
Співпрацює з відомими українськими та іноземними митцями, серед яких: Юрій Андрухович, Клаус Куґель, Петрас Вишняускас, Марк Токар, Рішард Лятецький та ін.
Марія Олійник
Марія Олійник
Композиторка. Навчалась у Королівській Консерваторії в Гаазі (Нідерланди) та Львівській Національній Музичній Академії ім. М. Лисенка. В її творах поєднуються сучасна класична стародавня європейська музика. Марія також звертається до джерел автентичної співочої традиції України. 2017 р. на міжнародному музичному фестивалі «Контрасти» відбулась прем’єра її твору «Присвята Василю Сліпаку».
Петрас Вишняускас
Петрас Вишняускас
Petras Vysniauskas – легендарний литовський імпровізаційний саксофоніст та кларнетист.

Професор Академії музики і театру у Вільнюсі. Працює з литовським фольклором. Петрас – важлива постать у сучасному європейському джазі.

Співпрацює з такими зірками, як: Ken Vandermark, Steve Lacy, Charlie Mariano, Karl Berger, Vyacheslav Ganelin, Theo Jörgensmann…

Клаус Куґель
Клаус Куґель
Klaus Kugel – майстер авангардного джазу та імпровізаційної музики з Німеччини. Один з найбільш яскравих та виразних сучасних джазових перкусистів Європи. Він завжди балансує на межі між внутрішньою та зовнішньою грою в особливо гострий спосіб. Здобув музичну освіту в Мюнхенські джазовій школі.
Всесвітнє визнання Куґель здобув завдяки спільним проектам з такими музикантами, як: Karl Berger, Tomasz Stanko, Charlie Mariano, Kent Carter, Michel Pilz…
Ришард Лятецький
Ришард Лятецький
Ryszard Latecki – мультиінструменталіст (труба, перкусія, фортепіано та ін.) відомий на європейській альтернативній сцені.

Його стиль може бути визначений, як «імпровізаційна інтуїтивна музика».

Віце-президент Польського товариства сучасної музики. Координатор музичних фестивалів, автор навчальних програм, засновник багатьох музичних формацій.

Співаки
Співаки
Микола Береза – провідний актор театру ім. Леся Курбаса, кіноактор.
Марко Свіжінський – актор театру ім. Леся Курбаса.
Софія Лешишак – актриса театру ім. Лесі Українки.
Денис Іванів – студент відділу фольклористики КНУ імені Тараса Шевченка.
Ярослава Саєнко – студентка Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка.
VJ groupe Cube
VJ groupe Cube
Віджей-група «КУБ» створена у 2006 році на базі одноіменного івано-франківського кіноклубу. Зараз група складається з трьох віджеїв: VJ Glow (Сергій Пілявець), VJ DaPix (Денис Овчар), та VJ Ra (Роман Шкромида). «КУБ» творить відеоарт у проектах Юрія Андруховича та групи «Karbido». Бере участь у відомих арт-фестивалях («Ostrale bienale», «ПортоФранко», «Ізоляція»), робить мапінг, медіаінсталяції, відеографіті на будівлях.

Перспективи:

Молода опера “Ukraine Terra Incognita” відкриватиме для світу сучасне українська мистецтво та глибинні коди нашої культури, виражені у модерних формах. Вона демонструє, що Україна не тільки бідна країна «на краю Європи», де ведеться далека і незрозуміла війна. Наш проект презентує молоду Україну де, незважаючи на всі труднощі, твориться сучасне мистецтво, де попри століття пригнічення різними імперіями збереглися європейські цінності, а люди готові жертвувати своїм життям за свободу.

Проект шукає партнерів для організації прем’єри опери в Україні та культурних центрах Європи. Зокрема, для нас важливою є постановка опери у Парижі, де жив і співав Василь Сліпак.

Допомогти проекту:

Одержувач: Громадська молодіжна організація «Християнська Асоціація – УМСА»

  • Ідентифікаційний код: 33252363
  • Код банку одержувача: 325365
  • Рахунок одержувача: UA933253650000002600903429500

Організатори:

YMCA Lviv (Громадська молодіжна організація «Християнська асоціація – YMCA»)

Громадська організація «Фундація Василя Сліпака»

Громадська організація «Кримський Дім»