Неоопера «Ukraine Terra Incognita»

Неоопера «Ukraine Terra Incognita»

Неоопера «Ukraine Terra Incognita» – масштабний проект, який через нові мистецькі форми поєднує український автентичний спів з сучасною академічною та європейською імпровізаційною музикою.

Музично-візуальне дійство буде створюватись через поєднання сольного жіночого голосу, саксофона, перкусії, чоловічого хору, жіночого співочого ансамблю, симфонічного оркестру, хореографічної групи та відео-арту.

Неоопера присвячена постаті героя новітньої європейської історії – оперного співака, соліста Паризької опери українця Василя Сліпака, який пішов добровольцем на фронт та загинув, захищаючи свою Батьківщину.

В основі лібрето: українські автентичні пісні, народні та авторські тексти. Це розповідь у 5 мітах: «Дім», «Рід», «Любов», «Степ», «Залізне серце». Кожний окремий фрагмент є самодостатнім носієм інформації.  Це композиція мікроформ, де сюжет складається не лінійно, а об’ємно.

Прем’єра неоопери планується на 2019 р. у Львові та Києві. Неоопера «Ukraine Terra Incognita» зможе презентувати сучасне українське мистецтво у найпрестижніших залах світу.

Проект твориться відомими українськими та європейськими композиторами, режисерами, музикантами, акторами, співаками та дослідниками фольклору.

 

Ми хочемо не тільки розповідати про свій біль і свою надію, але й творити нову територію, де говорячи мовою мистецтва про наші актуальні виклики, будемо знайомити світ з Україною. Дуже важливо, що будучи в основі українською оперою, наш твір є проектом міжнародним. Я переконана, що заглиблюючись в минуле і творячи новітнє разом з європейськими митцями, ми всі відкриємо для себе, що в наших архетипах, ідеалах та мітах дуже багато спільного і говорять вони по суті про одне й теж.

(Уляна Горбачевська)

Учасники:

Уляна Горбачевська
Уляна Горбачевська
Режисерка, авторка ідеї та лібрето. Відома українська співачка та режисерка. Досліджує автентичні народні пісні та давні духовні наспіви України. Створює нові театральні та музичні форми, поєднує автентичний спів з авторськими імпровізаціями.
Співпрацює з відомими українськими та іноземними митцями, серед яких: Юрій Андрухович, Клаус Кюґель, Петрас Вишняускас, Марк Токар, Рішард Лятецький та ін.
Марія Олійник
Марія Олійник
Композиторка. Навчалась у Королівській Консерваторії в Гаазі (Нідерланди) та Львівській Національній Музичній Академії ім. М. Лисенка. В її творах поєднуються сучасна класична стародавня європейська музика. Марія також звертається до джерел автентичної співочої традиції України. 2017 р. на міжнародному музичному фестивалі «Контрасти» відбулась прем’єра її твору «Присвята Василю Сліпаку».
Клаус Кюґель
Клаус Кюґель
Klaus Kügel – майстер авангардного джазу та імпровізаційної музики з Німеччини. Один з найбільш яскравих та виразних сучасних джазових перкусистів Європи. Він завжди балансує на межі між внутрішньою та зовнішньою грою в особливо гострий спосіб. Здобув музичну освіту в Мюнхенські джазовій школі.
Всесвітнє визнання Кюґель здобув завдяки спільним проектам з такими музикантами, як: Karl Berger, Tomasz Stanko, Charlie Mariano, Kent Carter, Michel Pilz…
Петрас Вишняускас
Петрас Вишняускас
Petras Vysniauskas – легендарний литовський імпровізаційний саксофоніст та кларнетист. Професор Академії музики і театру у Вільнюсі. Працює з литовським фольклором. Петрас – важлива постать у сучасному європейському джазі. Співпрацює з такими зірками, як: Ken Vandermark, Steve Lacy, Charlie Mariano, Karl Berger, Vyacheslav Ganelin, Theo Jörgensmann…
GG ГуляйГород
GG ГуляйГород
Відомий український проект, що поєднує дослідження українського співу із сучасними музичними експериментами. Сучасні аранжування українських пісень розпочалися разом з гуртом «Тартак» (альбом «ГуляйГород»), і тривають далі вже з новими музичними рішеннями та складом виконавців.
VJ groupe Cube
VJ groupe Cube
Віджей-група «КУБ» створена у 2006 році на базі одноіменного івано-франківського кіноклубу. Зараз група складається з трьох віджеїв: VJ Glow (Сергій Пілявець), VJ DaPix (Денис Овчар), та VJ Ra (Роман Шкромида). «КУБ» творить відеоарт у проектах Юрія Андруховича та групи «Karbido». Бере участь у відомих арт-фестивалях («Ostrale bienale», «ПортоФранко», «Ізоляція»), робить мапінг, медіаінсталяції, відеографіті на будівлях.

Перспективи:

Неоопера “Ukraine Terra Incognita” відкриватиме для світу сучасне українська мистецтво та глибинні коди нашої культури, виражені у модерних формах. Вона демонструє, що Україна не тільки бідна країна «на краю Європи», де ведеться далека і незрозуміла війна. Наш проект презентує молоду Україну де, незважаючи на всі труднощі, твориться сучасне мистецтво, де попри століття пригнічення різними імперіями збереглися європейські цінності, а люди готові жертвувати своїм життям за свободу.

Проект шукає партнерів для організації прем’єри опери в Україні та культурних центрах Європи. Зокрема, для нас важливою є постановка у Паризькій опері, солістом якої був Василь Сліпак.

Організатори:

YMCA Lviv (Громадська молодіжна організація «Християнська асоціація – YMCA»)

Міжнародна благодійна організація «Фонд Василя Сліпака»