2020 року у Львові відбулася «Лабораторія Соціальних Проєктів», яку впроваджує YMCA Lviv за підтримки Львівської Обласної Державної Адміністрації, проєкту Youth Embrace Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку SIDA, а також YMCA м. Орхус (Данія). Лабораторія навчає молодих людей Львова та Львівської області генерувати власні ідеї проєктів, працювати з донорами, презентувати та реалізовувати власні проєкти.

Два десятки студентів пройшли навчання з формування команди, Design  thinking, креації та тестуванню ідей, праці з донорами, реалізації проєкту, ведення комунікаційних кампаній та публічного виступу.

Підсумком занять із студентами стали зйомки роликів, у яких вони розповідають про свої проєкти.

Проект розробив навчальний курс із шести тренінгів по 5 год., що поєднує теорію та практичні заняття з напрямків: формулювання проблематики та генерування ідей  соціальних проектів, основ підготовки заявок на ґрантову підтримку та формулювання бюджету соціального проєкту, презентації своїх ідей у відео-формі та пошуку можливостей для участі міжнародних проектах.

ВИКЛАДАЧІ:

Олександра Сорокопуд
Олександра Сорокопуд виконавча директорка YMCA Lviv
Викладачка, кандидатка політичних наук, громадська діячка. Працювала керівницею Львівського офісу УВКБ ООН, заступниця керівника західноукраїнської філії ГО Крим-SОS. Навчалася у Калгарі, Бангкоку, Стокгольмі, Римі, Вашингтоні. Проводила тренінги з менеджменту та лідерства в Казахстані, Грузії, Вірменії, ПАР та Канаді.
Юрко Вовкогон
Юрко Вовкогонпіар-менеджер
10 років працював прес-секретарем та координатором проектів МО «Дзиґа»: бієнале Тиждень Актуального Мистецтва, міжнародні фестивалі «Флюгери Львова», «Jazz Bez», «Форт.Місія», «Дні мистецтва перфоманс у Львові» та ін.
Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцикфайндрайзерка
Міжнародна комунікаторка та файндрайзерка (YMCA-Lviv); Експертка з моніторингу і оцінки, Західний Хаб Програми U-LEAD, GIZ та керівниця навчального центру НАМ (Київ).
Ярослав Федорчук
Ярослав Федорчукактор
Актор театру і кіно, провідний актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, засновник акторської студії «22», учасник гурту «Миклухо Маклай».

Потреба у додатковій неформальній освіті серед сучасної молоді дуже велика. Для участі в ЛСП подало свої анкети набагато більше осіб. Проте, ситуація із ковідними карантинними обмеженнями зменшує можливості студентів для неформальної освіти.

Незважаючи на це, викладачам вдалось організувати навчальний процес належним чином. В результаті всі активні студенти ЛСП створюють власні проекти.


Серед проєктів, які розробили студенти Лабораторї Соціальних Проєктів:

  • просвітництво та боротьба з булінгом серед підлітків;
  • розвиток інтелектуальних навиків, логічного/аналітичного мислення та пропагування здорового способу життя в молоді;
  • подолання мовного бар’єру при оволодінні іноземною мовою серед дітей молодшого шкільного віку;
  • екоініціативи;
  • творчі вечори;
  • просвіта через відеоконтент;
  • розвиток студентського середовища;
  • благоустрій міста;
  • робота з людьми з ментальними вадами;
  • мистецькі проєкти;
  • розвиток українського You Tube.

ДОВІДКА:

«Лабораторія Соціальних Проєктів» покликана сприяти формуванню на Львівщині середовища менеджерів нового покоління: креативних, ефективних, соціально відповідальних, здатних  розвиватися і відповідати на нові виклики. З кожним роком вона розвивається та допомагає реалізовувати молоді соціальні проєкти навіть після завершення навчання.


Організатори ЛСП-2020 :

Громадська молодіжна організація «Християнська асоціація УМСА»

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації в межах конкурсних проектів Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки.


Сторінка у FB: https://www.facebook.com/SSL.Lviv

Про лабораторію 2019 р: https://ymca-lviv.org/courses/leaderschool

Лабораторія Соціальних Проєктів дякує за підтримку Львівській Обласній Державній Адміністрації, проєкту Youth Embrace Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку SIDA та YMCA м. Орхус (Данія).