Лабораторія Соціальних Проєктів – 2020

Лабораторія Соціальних Проєктів – 2020

2020 року у Львові відбулася «Лабораторія Соціальних Проєктів», яку впроваджує YMCA Lviv за підтримки Львівської Обласної Державної Адміністрації та YMCA м. Орхус (Данія). Лабораторія навчає молодих людей Львова та Львівської області генерувати власні ідеї проєктів, працювати з донорами, презентувати та реалізовувати власні проєкти.

Два десятки студентів пройшли навчання з формування команди, Design  thinking, креації та тестуванню ідей, праці з донорами, реалізації проєкту, ведення комунікаційних кампаній та публічного виступу.

Підсумком занять із студентами стали зйомки роликів, у яких вони розповідають про свої проєкти.

Проект розробив навчальний курс із шести тренінгів по 5 год., що поєднує теорію та практичні заняття з напрямків: формулювання проблематики та генерування ідей  соціальних проектів, основ підготовки заявок на ґрантову підтримку та формулювання бюджету соціального проєкту, презентації своїх ідей у відео-формі та пошуку можливостей для участі міжнародних проектах.

ВИКЛАДАЧІ:

Олександра Сорокопуд
Олександра Сорокопуд виконавча директорка YMCA Lviv
Викладачка, кандидатка політичних наук, громадська діячка. Працювала керівницею Львівського офісу УВКБ ООН, заступниця керівника західноукраїнської філії ГО Крим-SОS. Навчалася у Калгарі, Бангкоку, Стокгольмі, Римі, Вашингтоні. Проводила тренінги з менеджменту та лідерства в Казахстані, Грузії, Вірменії, ПАР та Канаді.
Юрко Вовкогон
Юрко Вовкогонпіар-менеджер
10 років працював прес-секретарем та координатором проектів МО «Дзиґа»: бієнале Тиждень Актуального Мистецтва, міжнародні фестивалі «Флюгери Львова», «Jazz Bez», «Форт.Місія», «Дні мистецтва перфоманс у Львові» та ін.
Ірина Вуйцик
Ірина Вуйцикфайндрайзерка
Міжнародна комунікаторка та файндрайзерка (YMCA-Lviv); Експертка з моніторингу і оцінки, Західний Хаб Програми U-LEAD, GIZ та керівниця навчального центру НАМ (Київ).
Ярослав Федорчук
Ярослав Федорчукактор
Актор театру і кіно, провідний актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, засновник акторської студії «22», учасник гурту «Миклухо Маклай».

Потреба у додатковій неформальній освіті серед сучасної молоді дуже велика. Для участі в ЛСП подало свої анкети набагато більше осіб. Проте, ситуація із ковідними карантинними обмеженнями зменшує можливості студентів для неформальної освіти.

Незважаючи на це, викладачам вдалось організувати навчальний процес належним чином. В результаті всі активні студенти ЛСП створюють власні проекти.


Серед проєктів, які розробили студенти Лабораторї Соціальних Проєктів:

 • просвітництво та боротьба з булінгом серед підлітків;
 • розвиток інтелектуальних навиків, логічного/аналітичного мислення та пропагування здорового способу життя в молоді;
 • подолання мовного бар’єру при оволодінні іноземною мовою серед дітей молодшого шкільного віку;
 • екоініціативи;
 • творчі вечори;
 • просвіта через відеоконтент;
 • розвиток студентського середовища;
 • благоустрій міста;
 • робота з людьми з ментальними вадами;
 • мистецькі проєкти;
 • розвиток українського You Tube.

ДОВІДКА:

«Лабораторія Соціальних Проєктів» покликана сприяти формуванню на Львівщині середовища менеджерів нового покоління: креативних, ефективних, соціально відповідальних, здатних  розвиватися і відповідати на нові виклики. З кожним роком вона розвивається та допомагає реалізовувати молоді соціальні проєкти навіть після завершення навчання.


Організатори ЛСП-2020 :

Громадська молодіжна організація «Християнська асоціація УМСА»

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації в межах конкурсних проектів Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки.


Сторінка у FB: https://www.facebook.com/SSL.Lviv

Про лабораторію 2019 р: https://ymca-lviv.org/courses/leaderschool

Лабораторія Соціальних Проєктів дякує за підтримку Львівській Обласній Державній Адміністрації та YMCA м. Орхус (Данія).