Фотовиставка Дарії Бедернічек

Фотовиставка Дарії Бедернічек

30 липня о 19:00 у Львові у волонтерському просторі YMCA Lviv (вул. Технічна, 1) відкриється виставка фотопроєкту Дарії Бедернічек «розКАЖИ, про жінок що відродились з попелу війни». Виставка присвячена внутрішньо переселеним українським жінкам, яким довелося пережити багато важких подій, спричинених війною.

Виставка відбувається в рамках  проєкту «Посилення спроможностей жіночої мережі волонтерок у Львівській області» (#ВолонтеркиЛьвів) за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва.

Про фотопроєкт:

Попіл може піти в землю і розчинитись у часі. А може стати матерією творення, міфічний фенікс згоряє до тла і народжується ще прекраснішим.

Історії жінок з окупованих територій, з Харкова, Ізюма, Балаклії, Бахмута і Старобільська – закарбувались в самих обличчях.

Мадонна з Балаклії, яка не хотіла бути ніякою Мадонною – вона мріяла про найкраще життя свого малюка, а мусила тікати з окупації, і народила вже на Закарпатті. Повернулась додому за першої можливості. Бо попри все – кожен хоче додому.

Мама і донька, яким в день зйомки прийшло сповіщення про те, що їхній дім в Запоріжжі зруйновано. Все одно прийшли, прийшли свідчити – очима і болем про злочини країни терориста, очима і вогнем – про те, що нічого не завершено.

Неймовірні, сталеві очільниці громадської організації зі Старобільська – двічі переселені, почали нове життя у Сваляві, організували гуманітарний хаб і допомагають переселеним людям з Луганщини по всій Україні, а ще встигають проводити арт-резиденції.

Власне в межах арт-резиденції Аура міста 2022, був реалізований цей фотопроект, за підтримки ГО Центру спільного розвитку Дієва громада. Топ менеджерка Дієвої громади – Оксана Очкурова – двічі переселена, в 14 році з Кадіївки, а в 22 зі Старобільська – надихає своєю невтомністю і незламністю. Це те що бачать всі. А ще вона тендітна світла душа, завжди має при собі ключі від обох домівок – і в Старобільську і в Кадіївці. Тому що попри все, кожен з нас хоче повернутись додому.

У Львові фотопроєкт «розКАЖИ, про жінок що відродились з попелу війни» експонується вперше.

Довідка:

Дарія Бедернічек – фотохудожниця зі Львова, членкиня НСФХУ, учасниця багатьох виставок. Улюблений жанр Дарії – психологічний  портрет.

YMCA Lviv є частиною світового альянсу YMCA та членом європейської YMCA. Головною метою організації є фізичний, розумовий та духовний розвиток молоді за принципом рівних можливостей, соціальної справедливості та миру. Львівська YMCA надає особливу увагу творчим і освітнім програмам для молоді, волонтерській діяльності, допомозі переселенцям, ініціативам учасників бойових дій та їхніх сімей. Зараз львівська організація підтримує локальні партнерства з YMCA м. Орхус, YMCA м. Калгарі та YMCA м. Гонконг.

Від початку повномасштабного вторгнення YMCA Lviv реалізувала десятки проєктів для допомоги постраждалим від війни та підтримки волонтерського руху і здійснила більше 30 гуманітарних поїздок на прифронтові території.  2023 року організація проводить масштабний проєкт «Посилення спроможностей жіночої мережі волонтерок у Львівській області» (#ВолонтеркиЛьвів).

Більше про організацію: ymca-lviv.org , www.facebook.com/ymcalviv

ymca.lviv.ua@gmail.com

#YmcaLviv #ВолонтеркиЛьвів

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Отримати додаткову інформацію про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги та його роботу в усьому світі можна на сторінці фонду www.WPHFund.org  та www.WPHFund.org/1000WomenLeaders

#wphfund #WomenBuildPeace #WomenRespond2Crises #UNSCR1325 #InvestinWomen

#1000WomenLeaders

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.