Думки про мир. Голос українських жінок

Думки про мир. Голос українських жінок

“Думки про мир” – ініціатива, покликана розповісти світові про українських жінок: їхнє бачення миру, їхнє прагнення захистити себе і своїх близьких від знищення, їхній біль, їхні надії і їхню силу.

“Думки про мир” написані українськими інтелектуалками: письменницями, акторками, співачками, журналістками, медикинями, волонтерками… За цими текстами тисячі голосів українських жінок, які прагнуть миру, але мусять воювати, переживати за життя своїх дітей, відправляти на фронт своїх чоловіків, ховати своїх рідних…

Донести Вам голос українських жінок через “Думки про мир” наша організація YMCA Lviv змогла завдяки підтримці ООН Жінки в Україні та за фінансування WPHF. 

Ми бачимо як цілеспрямована програмна підтримка міжнародних організацій може змінювати людські життя. 

Завдяки грантовій підтримці ми змогли допомогти десяткам українських жінок. 105 волонтерок отримали юридичні та фінансові консультації. Деяким із них всього 20 років, і вони не продовжили навчатися в університеті, бо їхній пріоритет – допомога тим, хто захищає від окупації. 240 українських жінок відчули полегшення після розмови з психологом та арт-реабілітацій. Деякі з них не бачили своїх чоловіків, які захищають країну на фронті вже 500 днів. Ми змогли влаштувати тренінги з домедичної допомоги і поведінки у екстремальних ситуаціях, розповісти історії сильних жінок у коміксах, фотовиставках та короткометражних фільмах, організувати навчання з медіаграмотності для молодих волонтерок… Це тільки мала частина від потреб українських жінок, котрі живуть у країні, що мусить оборонятися. 


Ми звертаємось, як до керівництва, так і до всіх працівниць міжнародних донорських організацій – дійте!

Піднімайте питання про створення окремих програм підтримки для українських жінок у вашій організації.

Цим ви продемонструєте, що реагуєте на актуальні світові виклики і допомагаєте тим, хто має бажання до змін.


Ми закликаємо кожну освічену людину – робіть щотижня щось для України: пост, донат, крок в підтримку!

Погляньте на мапу Україна сама не впорається. Росія переважає нас за всіма ресурсами: кількістю війська, озброєння, економікою… Особливо це відчувається в пропаганді, на яку витрачаються величезні суми. Тому ми звертаємось до кожної людини: цікавтеся подіями в Україні, перевіряйте джерела інформації на достовірність, не вірте, коли більша країна розповідає що прагне миру і нападає на меншу країну.

Наша планета не таке вже й простора. Якщо ми зараз дозволимо одній диктатурі захопити незалежну країну, то скоро таке зробить інша.

Якщо Україна буде окупована, тисячі українських жінок стануть біженками, будуть зґвалтовані, покалічені та вбиті російськими окупаційними військами, як це було в Бучі, Бородянці, Ізюмі та десятках інших міст.

Ми такі ж, як і ви. Просто на нас напали, щоб знищити та підкорити. 

Ми маємо столітній досвід, коли імперія говорила світу про мир і знищувала нас, коли кожен перемир’я використовувалось для накопичення військ і нової окупації. Саме тому для наших жінок мир можливий тільки після відновлення справедливості.

А справедливість настане тільки після перемоги, коли всі наші українські землі до нас повернуться і ми їх засіємо пшеницею.

Коли ми в Криму посадимо новий виноград замість того, що нам випалили.

Коли до своїх сімей повернуться з фронту батьки і матері.

Коли ми відбудуємо знищені російськими ракетами міста. Коли ми повернемо своїх полонених солдатів та викрадених дітей.

Коли ми перепоховаємо закатованих цивільних загорнутих окупантами бульдозерами у спільних могилах.

Коли ми оплачемо своїх близьких і впевнимось, що наші діти будуть жити без постійної загрози нового нападу…


Почитати тексти авторок “Думок про мир” можна тут:

Анастасія Вінславська, саніструкторка 67 бригади

Ірина Вовк, воєнна кореспондентка

Галина Крукписьменниця, літературознавиця

Євгенія Нестеровичменеджерка культури, критикиня

Олександра Сорокопудполітологиня, керівниця YMCA Lviv

Світлана Федєшоваактриса

Софія Челяк, журналістка, менеджерка культури

Анастасія Шевченко (Стасік), співачка, парамедикиня


Про те, як YMCA Lviv продовжує свою діяльність після повномасштабної агресії, читайте тут: https://ymca-lviv.org/our-projects/news/ymca-lviv-2022/

Ініціатива впроваджується в рамках проєкту «Посилення спроможностей жіночої мережі волонтерок у Львівській області» (#ВолонтеркиЛьвів) за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).

WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва.

* Ця публікація підготована за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.