Пропозиції партнерства 2020 та річний звіт 2019

Пропозиції партнерства 2020 та річний звіт 2019

Олександра Сорокопуд

CEO YMCA Lviv

Створювати нову організаційну ідентичність чи відроджувати ті, що є в історичному спадку?

Це питання актуальне для громадських організацій в Україні в цілому, та у Львові зокрема, адже зародження демократичних традицій тут свого часу зруйнували перша та друга світові війни та окупація радянською владою, тож їхнє  відродження  потребує вдвічі більше часу та ресурсів, ніж якби такого руйнування ніколи не було. І в цьому випадку відродження європейського стилю мислення та управління має сенс, адже воно дозволяє продовжити започатковану раніше демократичну традицію та посилити демократичні цінності. Поруч із відродженням своєї європейської ідентичності нашим завданням є могти якісно та вчасно реагувати на сучасні виклики, провідними з яких зараз для української молоді є війна з Росією, турбота про фізичне та психічне здоров’я, протидія бідності, економічна безпека та духовний ріст. Могти не лише реагувати, а створювати проекти та програми розвитку для себе та свого оточення в умовах складного динамічного  ризикованого зовнішнього середовища стає одним із провідних завдань для молоді у всьому світі.

Відродження європейських цінностей через проекти та ініціативи молоді у Львові є можливим на даному етапі завдяки теплому та довготривалому партнерству. Нашими надійними партнерами є YMCA YWCA Орхус (Данія), YMCA міста Калгарі (Канада) та Китайська YMCA міста Гонг Конг. Мережева співпраця, демократичне врядування, залучення молоді до творення масштабних проектів та прийняття важливих рішень, постійне навчання  та обмін досвідом стимулює ріст усіх наших організацій та появу цікавих, оригінальних ідей, які дуже хочеться втілити.

Творення нової молодої структури потребує стійкої ціннісної основи та динамічного простору, наповненого необхідними ресурсами для реалізації кращих ідей і впровадження якісних тривалих демократичних  практик. Коли організація виживає – великий об’єм її потенціалу мобілізовано на збереження та укріплення позицій. Коли організація розвивається – її вектор включає інновації, її ресурсів досить для творчих експериментів та випробовування нових, включно із «незручними», пілотних проектів, її здатність вчитися та залучати до себе ще більше молоді посилюється. Її помилки є її історією і ця історія є жива та наповнена змістами. Зараз розвиток є  саме тим провідним завданням,  яке команда YMCA Львова запрошує втілити з нами у 2020 – 2021.

Основні напрямки YMCA Lviv:

Також ми проводимо:

Завдяки підтримці наших партнерів KFUM og KFUK i Distrikt Aarhus львівська молодь має можливість проходити тренінги з лідерства та саморозвитку, навчатися демократичних процедур прийняття рішень і пробувати менеджити власні проекти.

У вересні 2019 року за підтримки данців ми провели для нашої молоді тренінги «Моя внутрішня історія» для створення команди та відкриття потенціалу. Проект передбачав тиждень роботи над собою: самопрезентації, роботи зі звуком та голосом, практики формування команди та комунікативної мережі по програмі, яку розробили актори Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса. Як вислід із тренінгів молодь YMCA Lviv отримала поштовх для формування команди і розуміння творчих проектів та оновила склад Молодої Ради.

Зараз молодь творить атр-проект «Протяг», Лабораторію Соціальних Проєктів, курси англійської для дітей ветеранів, YMCA’s English Club, Молода Школа Відеоблоґу, політологічні проекти та вчиться менеджерству і прийняття рішень. Також молодь YMCA набуває досвіду у професіоналів, як асистенти у великих проектах «Міф Роду» та молода опера «Ukraine —Terra Incognita».

За останній рік наші молоді лідери вже встигли побувати на тренінгах та програмах молодіжного обміну у Франції, Німеччині, Бельгії, Англії, Данії та мають амбіції ще на пів світу!

ПРОПОЗИЦІЯ 2020 ВІД YMCA LVIV